0542 277 62 04

Kaz Yumurtası

Kaz yumurtası içerisinde protein, demir, fosfat gibi mineralleri bulundurur. Kaz yumurtasının akında bakır, magnezyum, iyot ve mangan bulunurken kaz yumurtası sarısında ise potasyum, kükürt, sodyum ve klorür bulunur.
  • Kalori: 185 kkal
  • Protein :13.87 gr
  • Lipit: 13.27 gr
  • Karbonhidrat: 1.35 gr
  • Kül: 1.08 gr
Ayrıca Kaz yumurtasının içerisinde demir bulunur. Demir vücut tarafından doğrudan emildiği için de kaz yumurtası vücut için aynı zamanda büyük bir demir kaynağıdır. Ayrıca bu yumurtalarda düşükte olsa A ve K vitaminleri bulunur. Görüldüğü gibi kaz eti vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin bir besindir. Özellikle büyüme çağındaki çocukların tüketmesi gereken bir besin olan kaz yumurtasının kahvaltıda haşlanarak tüketilmesi önerilir.

Kaz Yumurtasının Faydaları

Kaz yumurtası İçerdiği besin kaynaklarının zengin olması vücuda yüksek oranda enerji sağladığı için kansızlık hastalığına iyi geldiği gibi kansızlık dolayısıyla oluşan halsizliğe de iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır ve gelişme çağındaki çocukları gelişimine katkı sağlar.

Goose Village kaz üretim çiftliği olarak kaz eti üretimi ve satışı yanında kaz yumurtası satışı da yapmaktayız. Kaz yumurtası satışı çiftliğimize veya ofisimize yakın yerde bulunan vatandaşlarımız bizzat gelmeleri halinde kendilerine teslim edilmektedir. Ancak kaz yumurtası isteyen çiftliğimize uzak bölgelerdeki müşterilerimize talep etmeleri halinde kargo ile de gönderebiliyoruz.

Web Tasarım: Horizon